Trzecioklasiści, uczący się w polskich gimnazjach w dniu dzisiejszym zmagali się z testem, którego najbardziej się obawiali. Był to bowiem test matematyczno-przyrodniczy, a uczniowie wykazywali się wiedzą z lekcji takich przedmiotów jak: matematyka, biologia, geografia, fizyka oraz chemia.
Test był zdecydowanie łatwiejszy od tego, z którym zmagali się uczniowie w roku poprzednim. Arkusz egzaminacyjny na początku sprawdzał umiejętności uczniów z działu procentów. Nie zabrakło także czytania danych z przedstawionych tabeli czy zadań z treścią, które są nagradzane największą ilością punktów.
Oto kilka przykładowych zadań z arkusza:
Jak można przeczytać na różnych forach internetowych, uczniowie są raczej z siebie zadowoleni. Część z nich żałuje popełnionych błędów, inni są zaś zaskoczeni dobrą znajomością przedmiotów ścisłych. A jak poszło Wam?
W dniu jutrzejszym, uczniowie napiszą test z języka obcego. Jego wynik nie będzie miał wpływu jednak na przyjęcie ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej. Życzmy powodzenia!
Herdek
Test gimnazjalny 2011: Uczniowie rywalizowali z przedmiotami ścisłymi
2011-04-13 15:45:58
Herdek
Trzecioklasiści, uczący się w polskich gimnazjach w dniu dzisiejszym zmagali się z testem, którego najbardziej się obawiali. Był to powiem test matematyczno-przyrodniczy, a uczniowie wykazywali się wiedzą z lekcji takich przedmiotów jak: matematyka, biologia, geografia, fizyka oraz chemia.
2011-04-13 17:49:30
gość: ~powodzenia
Człowieku, jeżeli sie nie znasz, to nie wydawaj opini o trudności tego testu, bo obrazasz uczniów. Moze komuś, kto dawno się nie uczył test na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy. Spróbuj rozwiązać zadania.
2011-04-13 19:40:03
astra
Uczniowie nie mogą "rywalizować z przedmiotami ścisłymi". "Przedmiot śctisły " nie jest konkurentem ucznia :))) Mogą jednak owi uczniowie rywalizować "w przedmiotach ścisłych". Generalnie chodzi o to , że oni ( w przypadku testu , który jest tematem artykułu ) nie rywalizują ze sobą w danym temacie a jeno sprawdzaja swoją wiedzę w "przedmiotach ścisłych". Dbajmy o kulkturę języka. Dlatego tytuł artykułu brzmieć winien : np. "Uczniowie sprawdzali swoja wiedzę z przedmiotów ścisłych".
2011-04-13 19:45:46
gość: ~no nie...
cyt. z artykułu : "Był to powiem test matematyczno-przyrodniczy"... BOWIEM , BOWIEM do ciorta!
2011-04-13 19:51:17
gość: ~Herdek
ostatnio dodany post
Astra, słuszna uwaga, zmienione, dzięki. Jeśli chodzi o słowo powiem = bowiem przytrafiła się literówka. Pozdro.
REKLAMA
REKLAMA