Profilaktyka zdrowia pozwala na szybkie diagnozowanie problemów zdrowotnych, zapobiegając dalszemu rozwojowi choroby
Podstawą działań zachowawczych pozostają badania profilaktyczne. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jakie z nich warto wykonać.
Badania profilaktyczne mają na celu szybkie diagnozowanie różnorodnych schorzeń i zaburzeń funkcjonowania organizmu. Skuteczna profilaktyka chroni także przed rozwojem najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Ogromnym udogodnieniem pozostają skierowania na badanie online, które dostaniesz podczas zdalnej konsultacji. Już dziś sprawdź, jak zadbać o swoje zdrowie!
Głównym zadaniem profilaktyki jest szybkie wykrywanie chorób, co zapobiega występowaniu groźnych dla zdrowia i życia powikłań. Warto pamiętać o tym, że badania powinny być dobierane indywidualnie. Podczas konsultacji medycznej należy uwzględnić występowanie ewentualnych objawów oraz historię leczenia. Ważnym elementem troski o zdrowie jest dopasowanie diagnostyki do konkretnych chorób, na których występowanie jesteś narażony.
Wśród najważniejszych badań ogólnych należy wymienić m.in. testy laboratoryjne oraz morfologię. Dzięki nim poznasz poziom stężenia glukozy oraz cholesterolu we krwi. Należy podkreślić, że zarówno cukrzyca, jak i nadciśnienie należą do najpowszechniej występujących chorób cywilizacyjnych. Badania pozwalają dodatkowo na wykrycie zaburzeń hormonalnych oraz niedoborów witamin i minerałów.
Przeczytaj również: Badania profilaktyczne dla kobiet i mężczyzn. Jakie badania profilaktyczne wykonywać?
Podstawą skuteczności profilaktyki zdrowia jest regularność badań. Wiele chorób przez dłuższy czas rozwija się bezobjawowo. Szybko wdrożona terapia zwiększa szansę na wyleczenie oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia najpoważniejszych powikłań. Na pierwszych etapach leczenia skuteczna może okazać się zmiana stylu życia i sposobu odżywiania. Unikniesz w ten sposób długotrwałego i kosztownego leczenia.
Po 30 roku życia podstawowe badania profilaktyczne najlepiej powtarzać co roku. Pomiędzy 20 a 30 rokiem życia można decydować się na wizyty lekarskie co 2-3 lata w zależności od potrzeb organizmu. Lipidogram oraz RTG klatki piersiowej należy powtarzać co 5 lat, jeśli poprzednie wyniki były prawidłowe. Warto pamiętać także o badaniach okulistycznych i dentystycznych.
Liczne obowiązki życia codziennego utrudniają codzienną troskę o zdrowie. Brak czasu dodatkowo zniechęca do wizyty lekarskiej. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się konsultacje online, które pozwalają na szybki otrzymanie skierowania. W ten sposób dostaniesz potrzebny dokument nawet tego samego dnia, co znaczenie ułatwia odbywanie regularnych badań lekarskich.
Podczas konsultacji zdalnych możesz otrzymać także potrzebne zwolnienia L4, poradę lekarską oraz receptę. Jest to doskonała alternatywa dla osób aktywnych zawodowo, mieszkańców małych miast, seniorów oraz młodych rodziców.
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
REKLAMA