kraj
Data dodania: 2022-11-28 13:00
eSIM 5G to nowa zdobycz technologii. Przez wiele lat karty SIM ewoluowały, a wraz z nimi ich rozmiar.
Dziś można mówić o module identyfikacyjnym abonenta w wersji cyfrowej. Choć rozwiązanie jest dostępne na rynku już od jakiegoś czasu, nie każdy abonent wie, że może z niego skorzystać i zyskać dodatkowe udogodnienia z nim związane. Jakie? O tym kilka słów.
Karta eSIM jest alternatywą dla plastikowych i fizycznych SIM. Cyfrowy moduł jest instalowany na urządzeniach mobilnych. Aby dokonać jego aktywacji, należy wykupić usługę u wybranego operatora. Wraz z nią użytkownik otrzymuje drogą elektroniczną wszelkie potrzebne dane i instrukcję - eSIM instalowana jest po zeskanowaniu kodu QR.
Zamian dotychczasowej karty SIM na eSIM jest prosta i nie wymaga specjalnego zaangażowania ze strony abonenta. W tym celu wystarczy, że użytkownik skontaktuje się z siecią, z której usług aktualnie korzysta i złoży dyspozycję za pośrednictwem strony internetowej na wymianę SIM na jej cyfrowy odpowiednik. O tym, o czym należy wspomnieć to fakt, że zamiana karty SIM nie jest równoznaczna z transferem wszelkich danych na niej zgromadzonych. Uprzednio należy zatem dokonać kopii zasobów.
Do Polski technologia eSIM wkroczyła jakiś czas temu. Obecnie osoby korzystające z usług największych operatorów już teraz mogą cieszyć się z tego rozwiązania. Mimo to należy spełnić kilka warunków, przede wszystkim jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, aby korzystanie z eSIM było w ogóle możliwe.
Karta eSIM nie jest obsługiwana przez wszystkie modele smartfonów, tabletów czy smartwatchów. Ważne zatem, aby przed zakupem wybranego telefonu lub innego mobilnego urządzenia zapoznać się z jego specyfikacją. To w niej powinna być zawarta informacja o tym czy producent uwzględnił możliwość korzystania z wirtualnej karty. Dziś moduły z chipem instalują wiodące firmy na rynku m.in. Samsung, Apple iPhone, Oppo, Motorola czy Huawei.
W zestawieniu SIM z kartą eSIM 5G ta druga zdecydowanie wyprzedza swoją starszą siostrę pod kilkoma względami. Użytkownicy korzystający z nowego rozwiązania mogą czuć się o wiele bezpieczniej. W razie utraty telefonu mają oni szansę na jego odzyskanie. Dotychczasowy moduł identyfikacyjny można było wyjąć, przez co odzyskanie smartfona było w zasadzie niemożliwe. eSIM natomiast nie da się usunąć bez znajomości kodu PIN. A to ułatwia namierzenie urządzenia.
Ponadto wirtualna karta:
Cały proces instalowania i aktywacji karty eSIM trwa zaledwie kilka minut. Co więcej, użytkownik może dokonać wszelkich formalności za pośrednictwem internetu. Ty też chcesz zacząć korzystać z nowych rozwiązań na rynku? Dowiedz się więcej na temat oferty na eSIM w sieci OTVARTA i wyjdź w przyszłość już dziś.
mat. sponsorowany
REKLAMA
REKLAMA