Interwencja policji na marszu wolnych konopi we Wrocławiu w 2011 roku [zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom
Mimo tragicznych wydarzeń w Oleśnicy, Sosnowcu i Legionowie, aż 65 procent Polaków dobrze ocenia pracę policji. Tak wynika z sondaży przeprowadzonych przez CBOS.
Polaków nie zniechęciły protesty po interwencjach policji w trzech miastach. Na brutalność oleśnickich policjantów skarżyli się młodzi ludzie i rolnik. Wszyscy przeszli obdukcje lekarskie, na których wyszczególniono obrażenia ciała, które miały być efektem policyjnej interwencji. W Legionowie 19-latek w panice połknął woreczek z marihuaną. Rafał W. się udusił. Śmierć nastąpiła podczas akcji policji. W sosnowieckim szpitalu zmarł 23-latek. Mężczyzna był nadpobudliwy i zachodziło podejrzenie, że zażywał dopalacze. Bliscy i rodzina są jednak zdania, że mogło dojść do pobicia przez funkcjonariuszy. Wszystkie te działania nie miały wpływu na sondaż przeprowadzony przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).
- Z badań wynika, że 65 procent Polaków dobrze ocenia działalność policji. Lepiej oceniany jedynie prezydenta Komorowskiego i władze samorządowe. Przeciwnego zdania jest 22 procent respondentów. Sondaż przeprowadzono na ponad tysiącu dorosłych Polaków – powiedziano nam w biurze prasowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Od 1996 roku Polacy pytani są o zdanie na temat działalności najważniejszych instytucji publicznych w kraju m.in. parlamentu, służb mundurowych i urzędu prezydenta. Badani oceniali również władze samorządowe, kościół rzymskokatolicki, związki zawodowe, ZUS i OFE, NFZ, instytucje finansowe, wojsko, CBA, służbę celną, instytucje wymiaru sprawiedliwości, IPN, Trybunał Konstytucyjny, Najwyższą Izbę Kontroli i Rzecznika Praw Obywatelskich.
Jacek Bomersbach
Nadal ufamy policji. Polaków nie zniechęciły dramatyczne wydarzenia
2015-03-28 09:28:11
Jacek Bomersbach
Mimo tragicznych wydarzeń w Oleśnicy, Sosnowcu i Legionowie, aż 65 procent Polaków dobrze ocenia pracę policji. Tak wynika z sondaży przeprowadzonych przez CBOS.
2015-03-28 11:46:11
gość: ~Patryk
Widocznie 65% Polaków nie miało styczności z policją.
http://wyborcza.pl/1,75478,17668105,Policja_chce_wyrzucic_sierzanta__ktory_sam_chce_odejsc.html
2015-04-03 09:55:47
artjank
ostatnio dodany post
Coś nie chce mi się wierzyć, wystarczy poczytać opinie
na portalach takich jak http://portal-konsumenta.pl/ czy innych ,
zaufajnie do władzy i policji niestety spada , im więcej swobody mają tym gorzej,
2015-03-28 12:59:36
gość: ~MłoduPoak
Z badań wynika, że 65 procent Polaków dobrze ocenia działalność policji. Lepiej oceniany jedynie prezydenta Komorowskiego i władze samorządowe.
Przykro mi się robi jak widzę takie coś, każdy młody myślący człowiek mieszkający w tym skorumpowanym kraju wie, że to nie jest prawda, propaganda stała się rzeczą powszednią. Mam nadzieje, że kiedyś będziemy mogli żyć w normalnym państwie bez nienawiści do siebie.
2015-03-28 14:59:58
gość: ~Jan
To srodki masowego przekazu kształtują opinię społeczną.
2015-03-28 17:18:40
gość: ~nieufny
Sto razy powtarzane kłamstwo staje się prawdą
2015-03-29 10:22:13
gość: ~zenek
Ciekawe kto te badania robił i zastanawia mnie kto na nie odpowiada.Mnie jeszcze nikt nie spytał kogo wybiorę komu ufam itd.Wszystko jedno kłamstwo i manipulacja ludźmi.Oczywiście policji trzeba pomóc po takich wpadkach.Wg tej opinii to większość rodaków ufa policji niż np wojsku.No ciekawe !!!!!! Dla mnie to żenada !!!!!!!!
2015-03-30 10:33:35
gość: ~Janina
Jeżeli policja robi wykłady w żłobkach, przedszkolach i domach starców, to ma wysokie notowania społeczne.
2015-03-30 12:51:50
gość: ~Jan
Parodia z tą policją. Baby w policji to jakas pomyłka.Ja proponuję system z USA. Tam do policji przyjmowani są głównie byli żołnierze zawodowi, którym skończył sie kontrakt i zamiast płacić takim emeryturę w wieku 40 lat,( tak jak to jest u nas), to taki typ idzie pracować do policji. gdyż jest już przeszkolony, a przynajmniej powinien być. Oczywiście nie każdy żołnierz by się do tego nadawał bo spora część inteligencją nie grzeszy,ale tacy policjanci na pewno byli by twardsi, a nie to co teraz. I Przy okazji mielibyśmy rozwiązany problem z żołnierzami, którym kończy się kontrakt. Wysłąc takich na jakies roczne przeszkolenie a potem do policji przyjmować. Spowodowały by to także większe zainteresowanie wojskiem bo wiadomo co można by robić po odejściu, Jest jeszcze jeden plus takiego rozwiązania,a mianowicie rezerwiści, którzy będą służyć nadal w służbach mundurowych, będą regularnie nadal ćwiczyć, strzelanie itd. Wyszkolonych wojskowo dużo łatwiej zmobilizować w razie zagrożenia wojennego . W USA ten system się b. dobrze sprawdza
REKLAMA
REKLAMA